Kurucumuz Ali DALGIÇ

      Okul kurucumuz Sn. Ali DALGIÇ; 1993 Yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bursa’da göreve başlamış, öncelikle okul öncesi eğitim kurumlarında koordinatör öğretmen olarak görev almıştır. Sonrasında üst kademe öğrencileri ile meslek hayatına devam etmiştir.

     Öğrencilik döneminden itibaren halk oyunları branşında 12 yıl boyunca profesyonel oyuncu ve eğitmen olarak aktif rol almış ve birçok başarının altına imza atmıştır.

    2005 yılında işletmecilik kısmında da yer alarak 2-6 yaş arası çocuklara eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlamıştır.

Çocukların; fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine büyük katkılar sağlamış olan okul kurucumuz Sn. Ali DALGIÇ, 23 yıllık tecrübesini sevgisiyle harmanlayarak öğretmenlik kariyerini başarıyla sürdürmektedir.

Hakkımızda

Özel Ali Dalgıç Eğitim KurumlarıMutlu Okul Mutlu Çocuk…


2005 yılından bu yana Bursa ’da eğitim- öğretime aralıksız devam eden okulumuz, her zaman ‘GELİŞİM’ i amaç edinerek, ilkelerinden ödün vermeden, eğitim- öğretime emin adımlarla devam eden köklü bir kurumdur. Her ayrıntısıyla anaokulu olarak planlanmış kurumlarımızda; 1200 m² açık ve 750m² kapalı alan üzerine kurulmuş olan Altınşehir Şubesiyle, 599m² açık ve 2000 m² kapalı alan üzerine kurulmuş olan özlüce şubesiyle “ÖZEL ALİ DALGIÇ ANAOLKULU” çatısı altında çocuklarımıza , evlerinizin sıcaklığını yaşatmaya devam ediyor, çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz, deneyimli ve güler yüzlü kadromuzla sizlere hizmet veriyoruz.

Yaş gruplarına göre ayırdığımız sınıflarda etkili eğitimin sürdürüldüğü kurumlarımızda; Montessori, GEMS, Proje Yaklaşımlı Eğitim ve Çoklu Akademik Program sistemiyle oyun odaklı eğitim gibi birçok eğitim yöntemi uygulanmaktadır. Programın temelini aktif öğrenme oluşturmaktadır. Tüm etkinliklerde; oyunla keşfederek, yaşayarak deneyimleme esas alınmıştır. Dikkat çalışmaları ve zekâ oyunları ile program içeriği zenginleştirilmiştir. Çocuklarımızın bireysel farklılıklarını göz önüne alarak, bu farklılıklara uygun aktivitelerle yetenek ve fikirlerinin gelişmesine imkân verilmektedir.

Özel Ali Dalgıç Eğitim Kurumları’nda uygulanan;

 • İngilizce çalışmaları; sözel-dilsel, kişilerarası ve içsel zekâlarını,
 • Bale çalışmaları; bedensel- kinestetik, müzikal-ritmik, içsel zekâlarını,
 • Seramik çalışmaları; görsel –uzamsal, içsel zekâlarını,
 • Yaratıcı drama çalışmaları; sözel- dilsel, bedensel-kinestetik, kişilerarası ve içsel zekalarını,
 • Müzik çalışmaları; ritmik, içsel ve matematik zekâlarını,
 • Satranç çalışmaları; mantıksal-matematiksel zekâlarını,
 • Yüzme, cimnastik ve aikido çalışmaları; bedensel-kinestetik, kişilerarası zekâlarını geliştirmektedir.

Beslenme ve Yemek

Çocuklarda metabolizma oldukça hızlı çalışmakta ve büyümü-gelişme oranları ilkokul yılları baz alındığında fazlaca sağlıklı ve yeterli oranda besinler ile beslenmeleri her ebeveyn için oldukça önemlidir.

Artık kendi başlarına yemeklerini yiyebileceği, yediklerinin kendilerine ne yönde kazanımlarda bulunduğunu ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinen bireyler olarak hayatlarına devam etmeyi hedefliyoruz. Bu yönde yaptığımız yaşa göre gelişim programı ile anne eli değen lezzetleri beslenme doktorumuz eşliğinde sunuyoruz.

İyi beslenen çocuklar daha iyi gelişimekle beraber kemikleri ve dişleri diğer yaşıtlarına göre daha sağlam olur. Yüksek enerji alır, hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin direncini artırır. Günümüzde iyi beslenme; çocuğun çok fazla yemek yemesi ya da belirli gıdaları çok yemesi anlamına gelmiyor maalesef.

Çocuklar, beden ve yaşlarına uygun miktarlarda yemek yemelidir. Biz yetişkinlerin yediği miktarlarla çocukların yediği miktar kesinlikle aynı olamaz. Önemli olan yediğinin miktarı değil doğal ve besleyici değerlerdir. Yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Kazanılan yeme becerileri ile sağlıklı bireyler ve sağlıklı gelecek yolunda çocuklarımızın tüm gelişimlerini kaydediyoruz.

Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği, meyve saatleri, ikindi kahvaltısı ile enerji, protein ve vitamin ağırlıklı beslenme imkanları sunuyoruz. Hazırlanan tüm yemeklerimiz uzman aşçılarımız ve yardımcıları ile tüm gün özenle sunulmaktadır.

Amacımız

Çocuklarımız bizim değerli yarın için kıymetlidir. Bu yüzden ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın Türkçe, İngilizce ve Fransızca’yı düzgün öğrenebilmesi ve kendini ifade edebilmesi oldukça önemlidir. Özel yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi aynı zamanda sağlıklı şekilde ilköğretim hayatına başlaması en büyük amacımızdır.

Ayrıca, derslerde eğitim süresi boyunca;

 • Güven içinde sosyalleşip güzel paylaşımlarda bulunarak arkadaş edinmesi,
 • Kenine ve çevresine karşı saygılı olması,
 • Sevmeyi bilen, insana, doğaya ve çevreye karşı kendini duyarlı hissetmesi
 • Yüksek özgüvenli, korkmadan soru sorabilen, araştırmacı ve neden sorusunu sorabilen,
 • Araştırmacı, kendi haklarını bilen ve savunabilen,
 • Doğru ve yanlışı ayırt edebilen ayrıca kendi düşüncelerini söylemekten çekinmeyen,
 • Liderlik veya yöneticilik vasıflarının farkına varan ve bunu kullanabilen,
 • Düzgün ve akıcı Türkçe konuşabilen,
 • Dış görünüşüne göre insanları yargılamayan, empati yapabilen, saygı ve değer bilen,
 • İçi sevgi dolu olup gülümsemeyi yüzünden düşürmeyen,
 • Sanatı ve sanatçıyı değerli kılan nedenleri bilen, insanlara yaptıkları güzel işler için teşekkür eden ve hatalı davranışları için özür dileyen,
 • Spor yapan ve en az bir müzik enstürmanı çalabilen,
 • İstediğinin ne olduğunu bilen ve bunu hayatında gerçekleştirmek için düzenli olarak plan yapıp uygulayabilen nesiller yetiştirmek bizler için en şefkatli ve en güzel amaçlar arasındadır.

Özel Ali Dalgıç Eğitim Kurumları ‘nda; Kinestetik öğrenme stiline ağırlık veren bir eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuklara sunulan ortam özellikleri; psikomotor alana yönelik uyaranlar kullanılarak, bilişsel gelişime fırsat yaratan bir ortamdır. Öğrencilerin; bedensel koordinasyon, el-göz koordinasyonu, büyük ve küçük kas kullanımı ve denge gerektiren hareketler yaparak diğer gelişim alanlarındaki amaç ve kazanımlara ulaşması hedeflenir.

Hedefimiz

Çocuğun oyun ve öğrenme becerisine en yüksek katkının sağlandığı yer anaokuludur. 3-6 yaş çocuklarının eğitimlerini gerçekleştiren anaokulumuz, annenin yokluğunu giderecek bir kurum olarak anılması yerine aslında annenin tek başına çocuğun üzerindeki rolüne katkıda bulunmasına ve bu rolün yaygınlaşmasını sağlayan bir kurum olarak değerlendirmektedir.

Alman eğitimci Fröbel “Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır.” demiştir. Bu sözden de anlaşıldığı üzere, anaokulu çocuğa bilgi aktarmaktan daha çok, çocuğun içinde var olan yeteneğin veya yeteneklerin gelişerek ortaya çıkmasına yardımcı olmaktır. Çocuklar anaokulunda en iyi oyun ortamını bulur. İşbirliğini geliştirip yaşıtlarıyla arkadaşlıklar yaşarlar.

Anaokulu çocuğa, kendi hakkını korurken, başkalarının hakkını ihlal etmemeyi, paylaşmayı ve başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi öğrenir.

Kent hayatında yaşamaya alışan çocuklar, zamanla doğaya yabancılaşmaya başlıyor. Kapalı ortamda büyüyen çocuklar; hayvanları, bitkileri ve doğa olaylarını gözlemlemekten mahrum kalıyor. Oysa doğa ile iç içe olmak, gelişme çağındaki çocuklarda fiziksel ve ruhsal sağlığı olumlu yönde etkiliyor.

Özel Ali Dalgıç Eğitim Kurumları olarak; bünyemizde bulunan çeşitli hayvanlar ve ekoloji bahçemiz sayesinde, çocuklarımıza vermiş olduğumuz oyunlaştırılmış bahçe biyolojisi eğitimi ile yeni beceriler kazanmalarını ve sosyal ilişkilerinin güçlenmesini sağlıyoruz.

”Mutlu çocuk her zaman öğrenir!”