Çocuklarda metabolizma oldukça hızlı çalışmakta ve büyümü-gelişme oranları ilkokul yılları baz alındığında fazlaca sağlıklı ve yeterli oranda besinler ile beslenmeleri her ebeveyn için oldukça önemlidir.

Artık kendi başlarına yemeklerini yiyebileceği, yediklerinin kendilerine ne yönde kazanımlarda bulunduğunu ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinen bireyler olarak hayatlarına devam etmeyi hedefliyoruz. Bu yönde yaptığımız yaşa göre gelişim programı ile anne eli değen lezzetleri beslenme doktorumuz eşliğinde sunuyoruz.

İyi beslenen çocuklar daha iyi gelişimekle beraber kemikleri ve dişleri diğer yaşıtlarına göre daha sağlam olur. Yüksek enerji alır, hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin direncini artırır. Günümüzde iyi beslenme; çocuğun çok fazla yemek yemesi ya da belirli gıdaları çok yemesi anlamına gelmiyor maalesef.

Çocuklar, beden ve yaşlarına uygun miktarlarda yemek yemelidir. Biz yetişkinlerin yediği miktarlarla çocukların yediği miktar kesinlikle aynı olamaz. Önemli olan yediğinin miktarı değil doğal ve besleyici değerlerdir. Yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Kazanılan yeme becerileri ile sağlıklı bireyler ve sağlıklı gelecek yolunda çocuklarımızın tüm gelişimlerini kaydediyoruz.

Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği, meyve saatleri, ikindi kahvaltısı ile enerji, protein ve vitamin ağırlıklı beslenme imkanları sunuyoruz. Hazırlanan tüm yemeklerimiz uzman aşçılarımız ve yardımcıları ile tüm gün özenle sunulmaktadır.